Chałupy - miejsce wymarzone na urlop

Każdy, kto kocha nadmorski klimat, szum morskich fal i spacery po drobnym, rozgrzanym w słońcu piasku, koniecznie powinien przyjechać do Chałup – pięknej, nadmorskiej wsi położonej w województwie pomorskim. Tym, co wyróżnia tę miejscowość jest niezwykły klimat i piękne krajobrazy, jakie można tutaj zobaczyć.

Pomimo faktu, że Chałupy są miejscowością o stosunkowo niewielkiej powierzchni (64 ha i 376 mieszkańców), nie brakuje tu ciekawych atrakcji, z których z pewnością chętnie skorzysta każdy turysta. Ciekawe jest również położenie. Z jednej strony leżą one nad brzegiem Morza Bałtyckiego, z drugiej strony natomiast oblewane są przez spokojne wody Zatoki Puckiej. Po obu stronach utworzono strzeżone kąpieliska, które niezmiennie przyciągają tutaj całe tłumy turystów. Kąpielisko morskie jest wybierane szczególnie przez tych, którzy cenią sobie wylegiwanie się na piaszczystej plaży, zabawę w piasku, szum morskich fal i muszelki, które wzburzone fale wyrzucają na brzeg.

Po stronie Zatoki Puckiej chętnie zatrzymują się wszyscy miłośnicy wodnych sportów, szczególnie windsurfingu. Panują tutaj idealne wprost warunki do uprawiania sportów, wody są spokojne i płytkie, dlatego też miejsce to nadaje się zarówno dla doświadczonych surferów, jak i dla początkujących adeptów wodnych sportów. Znajdują się tutaj również liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych. Nie ulega wątpliwości, że kąpieliska to miejsca najbardziej znane i najbardziej popularne wśród turystów, odwiedzających je tłumnie każdego roku.

Warto zauważyć, że w Chałupach miejsce dla siebie znajdą wszyscy, również ci, którzy preferują naturalność. Dla takich osób wytyczono tutaj odcinek plaży nudystów, cieszący się dużą popularnością. Chałupy to miejsce idealne na spędzenie niezapomnianych chwil z rodziną czy przyjaciółmi. Panująca tutaj niezwykła atmosfera gwarantuje pełny wypoczynek i doskonale spędzony czas. W Chałupach znajduje się również port morski, umiejscowiony po stronie Zatoki Puckiej. Cumują tu różnego rodzaju łodzie, jest również możliwość wypożyczenia wodnych sprzętów. Rejs po spokojnych wodach Zatoki Puckiej to niezapomniana przygoda dla każdego, również dla najmłodszych.

Na uwagę zasługują również łatwo dostępne noclegi, Chałupy bowiem zadbały o to, by baza noclegowa zaspokoiła potrzeby wszystkich przybywających tu gości tak, aby wracali oni każdego roku.

Coś dla przyjezdnych: