Wędkowanie, militaria i filmy - Darłówko zaskakuje

Darłówko – dzielnica Darłowa – często wybierana jest jako miejsce docelowe wypoczynku, szczególnie przez osoby starsze, rodziny z dziećmi oraz turystów z zagranicy. Przyciąga ich tutaj nie tylko różnorodna i szeroka baza noclegowa, pozwalająca każdemu znaleźć miejsce w zadowalającej cenie i standardzie, ale też liczne imprezy, cyklicznie organizowane. Dużą aprobatą cieszą się szczególnie wśród wielbicieli kunsztu militarnego, teatrów ulicznych czy kinematografii krajów skandynawskich. Oto krótki przegląd najważniejszych eventów organizowanych w tej okolicy.

Na przełomie czerwca i lipca do Darłówka zjeżdżają wielbiciele historycznych samochodów i pojazdów wojskowych z Polski i całego świata. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych odbywający się na tzw. Patelni w Darłówku Wschodnim prezentuje bowiem najszerszy przegląd samochodów, czołgów, transporterów czy motocykli militarnych.

Pod koniec lipca, ze względu na jego silne związki z krajami skandynawskimi odbywa się coroczny Festiwal Filmów Skandynawskich, prezentujący szeroki przegląd produkcji z takich krajów, jak Dania, Norwegia czy Szwecja, które w ostatnich latach celują w filmach cenionych za wyjątkowo oryginalne, często przekorne i absurdalne spojrzenie na świat. Pokazy odbywają się w miejscowym kinie Bajka, organizowane są także lubiane projekcje plenerowe w pobliżu darłowskiej Latarni Morskiej. Wakacyjne pokazy pod chmurką uskuteczniane są także na Rynku w Darłowie.

Dla osób ceniących sobie bardziej aktywne spędzanie czasu nad morzem co roku generowane są zwody sportowe Bieg Eryka – upamiętniające urodzonego tutaj i dożywającego końca swoich dni króla Eryka I Pomorskiego. Bieg po plaży i ulicami miasta zajmuje około 16 kilometrów, a jego finaliści nagradzani są pamiątkowymi medalami.

Słynące wśród wędkarzy Darłówko, aranżuje także coroczne zawody o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa „Darłowski Dorsz”. Zwycięzcami zostają osoby, które podczas otwartych połowów na morzu złowią najwięcej tego gatunku ryby oraz mogą pochwalić się największymi jej okazami.

Wielbiciele militariów, wędkarze i kinofile mogą skorzystać z bogatej oferty imprezowej w trakcie pobytu w Darłówku, dzięki rozwiniętej szeroko bazie noclegowej. Planując urlop w sezonie letnim polecamy pomyśleć wcześniej o rezerwacji interesujących nas miejsc, bowiem jest to jedna z tych miejscowości, gdzie atrakcyjne oferty noclegowe potrafią zniknąć w ciągu jednego dnia.

Coś dla przyjezdnych: