Klimat Darłówka

Darłówko to położona na Wybrzeżu Słowińskim nadmorska część miasta Darłowo, do której warto przyjechać na wakacje, ponieważ można tu nie tylko odpocząć, ale również zobaczyć wiele niezwykle interesujących atrakcji turystycznych. Pomimo tego, iż Darłówko jest dosyć niewielkie, to jednak można bardzo ciekawie spędzić czas, a w razie potrzeby też wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do okolicznych miast.

Na terenie Darłówka znajduje się sezonowa baza noclegowa, która obejmuje przede wszystkim liczne ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, pensjonaty, hotele, a także kemping z polem namiotowym. Z tego właśnie względu, jeśli chodzi o noclegi, to każdy turysta powinien bez problemu znaleźć coś fajnego w swoim guście. Warto pamiętać jednak o tym, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji zakwaterowania, gdyż na kilka dni przed przyjazdem znalezienie wolnego pokoju może być trudne.

Będąc w Darłówku, koniecznie należy wybrać się na tutejszą plażę, jednak nalegamy by zobaczyć znajdujące się w tym miejscu liczne atrakcje. Pierwszą ciekawą propozycją jest Latarnia Morska, która znajduje się tuż przy wejściu do portu. Powstała w XIX wieku, posiada ok. 22 metrów wysokości, a na samym jej szczycie znajduje się najnowocześniejszy mechanizm wskazujący statkom drogę.

Kolejnym ciekawym miejscem wartym zobaczenia jest tutejszy port, w którym cumują nie tylko rybackie kutry, ale również wycieczkowe statki. Zarówno wspomniane kutry, jak i rejsy wycieczkowe wyruszają w Bałtyk z portu wschodniego, natomiast wybierając się w okolice zachodniego, można podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

Należy wybrać się na wycieczkę do Darłowa, ponieważ znajduje się tam przepiękny Zamek Książąt Pomorskich, który został wzniesiony w II połowie XIV wieku. Obecnie w budynku przewidziano Muzeum, w którym turyści mogą podziwiać zabytki pomorskiej sztuki ludowej oraz sakralnej, jednak w jednym z tutejszych pomieszczeń znalazło się również miejsce, które prezentuje sztukę współczesnych artystów.

Darłówko będące częścią miasta Darłowo, to przepiękna, nadmorska miejscowość, w której znajduje się wiele niezwykle interesujących atrakcji turystycznych, które uznane zostały nawet za zabytki, dlatego też wybierając się w te strony, koniecznie należy je zobaczyć.

Coś dla przyjezdnych: