Darłówek dla wędkarzy, podróżników i wielbicieli SPA

Darłówko to raj dla wędkarzy i osób szukających wyjątkowego mikroklimatu nadmorskiego. Ta dzielnica miasta Darłowo odznacza się bowiem wysoką zawartością jodu w powietrzu służącego m. in. wszystkim mającym problemy z tarczycą czy drogami oddechowymi. Nic więc dziwnego, że już od XIX wieku Darłówko było popularnym miejscem wypoczynkowym, a jego baza noclegowa rozwijana od tamtego czasu oferuje dzisiaj szeroki wybór możliwości skorzystania z nadmorskich atrakcji, w tym wyjątkowo pięknego pasa nad brzegiem morza, gdzie szczególnie malowniczo prezentują się strome morenowe stoki, wydmy oraz naturalna roślinność.

Wielokrotnie Darłówko znajdowało się na czołowych miejscach najlepszych celów wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim. Szczególnie doceniany jest przez rodziny z dziećmi, które szukają tutaj dla siebie licznych okazji do zabawy. Co raz częściej gośćmi stają się zagraniczni turyści przyjeżdżający z Niemiec lub Danii oraz osoby starsze.

Port

Atrakcją Darłówka jest nie tylko piękna piaszczysta plaża, ale także uchodząca do Morza Bałtyckiego rzeka Wieprza, z wyjątkowo malowniczo umiejscowionym tutaj od 1965 roku portem morskim. Był on wykorzystywany początkowo do celów rybackich i handlowych. Rozwój Darłowa i Darłówka pod kątem turystycznym wymusił jednak przekształcenie tego miejsca jako rekreacyjno-wypoczynkowego. Entuzjaści połowów morskich mogą skorzystać z możliwości wypłynięcia kutrami w rejsy rybackie. Zainteresowani natomiast wycieczkami morskimi wyruszają z portu w Darłówku statkami wycieczkowymi na duńską Wyspę Bornholm. Wyjątkową ciekawostką jest także długość falochronów, sięgająca ponad 400 metrów po stronie wschodniej i ponad 450 metrów po zachodniej oraz długość nadbrzeża wynosząca ponad 3200 metrów.

Jedną z atrakcji przystani w Darłówku jest XIX-wieczna Latarnia Morska znajdująca się tuż przy wejściu do niego. Zbudowana z charakterystycznej czerwonej cegły, liczy sobie 22 metry i jest jedną z najniższych we współczesnych czasach konstrukcji tego typu na brzegu Morza Bałtyckiego.

Noclegi

Najszerszą ofertę wypoczynkową i działającą bazę noclegową znajdziemy w Darłówku, oczywiście w sezonie letnim, kiedy pojawia się tutaj najwięcej turystów. Jednak działają tu także przez cały rok ośrodki wypoczynkowe oraz hotele oferujące wyjątkowe zabiegi spa&wellness, pozwalające na odpoczynek dla ciała i duszy nawet nad zimowym Bałtykiem.

Coś dla przyjezdnych: